Designové konfigurace

Pokud si chcete svůj stůl vyladit přesně podle Vašich představ, připravili jsme pro Vás přehledný soupis možných designových konfigurací. Ty mohou vzniknout drobnou změnou poměrů velikosti desky vůči podnoži, nebo změnou polohy výztuh (lubů) pod deskou. Celkově existují 4 možné kombinace. Změna konfigurace je bezplatná. Změnu konfigurace prosím uveďte do poznámky při objednávce.

Deska větší než podnož, skryté výztuhy

Velmi oblíbená varianta pro svůj tradiční čistý vzhled. Důraz je na desce, podnož je trochu upozaděna.

Deska větší než podnož, přiznané výztuhy

Deska je pořád výraznějším prvkem. Podnož mírně vykukuje zpod desky.

Deska zároveň s podnoží, skryté výztuhy

Elegantní varianta, která plně přiznává kovové nohy a ukazuje tak přímý kontrast chladného kovu a teplého dřeva.

Deska zároveň s podnoží, přiznané výztuhy

Designová špička. Tato varianta přiznává kompletní stolovou podnož, nechává vyniknout čisté řemeslné zpracování podnože i desky a podtrhuje jejich vzájemný kontrast.

Náš standard

Jídelní stoly vyrábíme v základu s přesahem desky o 2,5cm z každé strany. Poloha výztuh je u jídelních stolů převážně skrytá. Lavice a konferenční stolky vyrábíme s deskou zároveň s podnoží. Poloha výztuh je u lavic a konferenčních stolků převážně přiznaná.

 

Poloha výztuh výrazně neovlivňuje stabilitu stolu. Výjimku tvoří pouze stolové podnože Zamani a Zamani Premium, u kterých jsme zkušeností zjistili, že od délky 160cm je lepší volit výztuhy přiznané – stoly jsou pak mnohem stabilnější. Více o stabilitě stolů > 

 

Pozn.: Podnože se šikmými nohami (Vala, Vala premium, Vala XL) vyrábíme pouze se skrytými výztuhami. Přiznané výztuhy se u šikmých nohou vyrobit nedají.

 

 

Vyrobení desky zároveň s podnoží jemně prodlužuje čas výroby  – deska se může začít vyrábět až po dokončení podnože.

Updating…
  • Žádné produkty v košíku.