Laminovaná dřevotříska

Jak už název napovídá, laminované dřevotřísky se vyrábí lepením a lisováním dřevěných třísek. Povrch dřevotřískové desky je potažený tenkou vrstvou dekorativního odolného laminátu.⁠ Hrany se olepují plastovou ABS hranou tl. 2mm.

 

Desky z lamina jsou moderní, velmi pevné, snadné na údržbu, nekroutí se a jsou dostupné v celé řadě dekorů. Také obsahují stejné množství dřeva jako desky z masivu (jenom v jiné formě) a tím šetří naše dubové lesy pro další generace 🙂

 

Desky z lamina pro nás na zakázku vyrábí šikovní páni truhláři, kteří se specializují jen na práci s laminem. Desky o tloušťce 3,6cm se vyrábí slepením dvou velkoformátových tabulí o tl. 1,8cm (tzv. tuplováním). Po zaschnutí lepidla se deska zařízne přesně na rozměr stolu a hrany se olepí plastovou ABS hranou. Desky tl. 3,6cm lze použít na libovolně velký stůl až do délky 280cm (za předpokladu použití stolové podnože, která podepře desku v celé její délce).

 

Do desek šroubujeme závrtné matice, které v desce vytvoří pevný kovový závit. Díky tomu lze naše desky kdykoliv odšroubovat a zase přišroubovat, bez rizika poškození desky.

 

 

Nejčastěji dodáváme stolové desky v dekorech:

  • Egger H1180 – Dub Halifax přírodní (včetně tzv. čelních hran, které imitují řez prknem)
  • Egger H1181 – Dub Halifax tabákový (včetně tzv. čelních hran, které imitují řez prknem)
  • Egger H3325 – Dub Gladstone tabákový (včetně tzv. čelních hran, které imitují řez prknem)
  • Egger H1344 – Dub Sherman koňakově hnědý (včetně tzv. čelních hran, které imitují řez prknem)
  • Egger H1346 – Dub Sherman antracitový (včetně tzv. čelních hran, které imitují řez prknem)

 

 

 

 

 

 

Updating…
  • Žádné produkty v košíku.