Náš příběh

jak to celé začalo

Martin Novotný Technovo
Martin Novotný Technovo

Technovo vzniklo v roce 2014, když jsem se chvíli po vysoké škole rozhodl podnikat jako inženýr na volné noze. Nejdřív jsem kreslil a vyvíjel, později jsem začal zákazníkům pomáhat jako technický dozor během výroby různých prototypů. Tam někde přišel krutý náraz na realitu zakázkových kovovýrob, truhlářů a dalších řemesel. Vyskytovaly se problémy s termíny, zamlžováním skutečného stavu věcí a všeobecným výrobním šlendriánem. Často mi nezbývalo nic jiného, než si klíčové detaily jednoduše vlastnoručně doladit sám.

Neutekl ani rok a rozhodl jsem se založit si vlastní dílnu v malé rodinné garáži. Udělal jsem si svářečský průkaz a nabídl možnost vývoje a výroby na zakázku. Udělal jsem toho za tu dobu hodně, ale jestli mě něco opravdu oslovilo, tak to byl krásný designový nábytek, který mě začal fascinovat svou řemeslnou finesou a vysokou užitnou hodnotou. A tak jsem se na něj zaměřil a jak vidíte, jsem u něj dodnes. Jasně, už je nás na to víc, máme lepší vybavení, větší prostory, eshop.. ale ta hlavní věc je pořád stejná – moje touha tvořit krásný nábytek, který vydrží.

Martin

Detail sedáku u kovové židle Zeta

Jestli vás zajímá, jak vznikl název Technovo, tak je to spojením slova technê [tékʰnɛː] a příjmení Novotný. Technê  pochází z řečtiny a v překladu znamená řemeslo, umění, ale také umění tvořit a to je něco, co mě fascinuje od narození – být schopen formovat svět kolem sebe a dělat ho tak o něco lepším.

Detail sedáku u kovové židle Zeta
Aktualizace...
  • Žádné produkty v košíku.