Kovová noha Zuno Premium

Kovová noha ke stolu Zuno Premium

Designová kovová noha s čistě zpracovanými detaily.

Perfektní nohy pro váš nový stůl

Bytelná kovová noha je skvělou volbou pro kratší stoly s deskou z laminované dřevotřísky, nebo visuté barové pulty z pracovních desek.

Kovová noha ke stolu Zuno Premium
Kovová noha ke stolu Zuno Premium
Kovová noha ke stolu Zuno Premium

Prémiové ruční zpracování

Nechte se hýčkat ručně vyladěnými detaily od těch nejlepších řemeslníků. Objevujte hladce napojené linie, čistě vybroušená spojení a krásu prémiového švýcarského laku.

Vysoká přesnost a precizní provedení

Krásně vybroušené detaily

Prémiový práškový lak 

Než nakoupíte

Výběr správných nohou pro nový stůl může být dlouhý a náročný proces plný nejistoty a otázek. Abychom vám to trochu ulehčili, tak jsme pro vás připravili odpovědi na ty nejčastější otázky, které k nákupu nového stolu neodmyslitelně patří.

Ano, nohy vyrábíme na zakázku. Umožňujeme změny výšky, šířky a případně velikosti použitého profilu. Stačí, když nám napíšete email s požadovanými rozměry a my vám pošleme návrh ceny a termínu výroby.

Ano, nohy jsou na to ideální varianta. Výšku a šířku nohy jsme schopni vyrobit na milimetr přesně, takže nohu můžete dát klidně až na kraj desky.

Pokud chcete podepřít dlouhé visutí (přes 1,5m) je lepší vyrobit atypickou stolovou podnož s jednou nohou.

Ano, nohy umíme nalakovat v celém rozsahu RAL. NCS barvy neděláme. Při požadavku na atypický lak nám prosím napište email, abychom vám potvrdili dostupnost a výslednou cenu.

Nejdřív je potřeba si vybrat, jak chcete mít vysoký stůl.

Z praxe můžeme říct, že 95% lidí vyhovuje standardní výška 75cm. Pro opravdu vysoké lidi (195cm+) je dobré zauvažovat o výšce 76cm. Vyšší stoly děláme absolutně výjimečně a vždy po důkladné konzultaci.

Když už máte výšku stolu, tak stačí odečíst tloušťku desky a vyjde vám potřebná výška nohy.

Šířku nohy doporučujeme volit o 5cm užší, než je šířka desky, vypadá to pak podle nás nejlépe. 

Příklad: Pro desku šířky 90cm, je ideální volbou noha šířky 85cm. 

Pokud chcete mít nohu na šířku zároveň s deskou, je to určitě možné, jenom nám to prosím připište do poznámky u objednávky. 

Můžete použít buď klasické vruty, nebo lépe tzv. závrtné matice (viz níže), které v desce vytvoří pevný kovový závit, ke kterému pak nohu přišroubujete klasickými metrickými šroubky. Tohle spojení je mnohem pevnější, než klasické vruty a dá se kdykoliv bez problémů rozmontovat a smontovat bez poškození desky.  

Závrtné matice:

Závrtná matice v masivní desce
Závrtná matice v masivní desce

Teoreticky můžete nohu použít na libovolný materiál, z praxe ale doporučujeme je používat pouze na rozměrově stabilní, lehké desky z laminované dřevotřísky, MDF, nebo překližky. 

 

Možné to je, ale na vlastní nebezpečí. 

Tohle je určitě ožehavé téma ve výrobě nábytku a kolik lidí, tolik názorů. U nás razíme verzi, že pod masiv patří jenom stolová podnož, která desku drží v celé ploše a ne jen na krajích.

Důvod: Masiv je živý materiál a i když je ukázkově vysušený, tak má stejně tendenci pracovat v čase (reagovat na změny vlhkosti, teploty) a tím pádem se mírně ohýbat a kroutit. Samotné nohy tomu nejsou nikdy schopné úplně zabránit, protože nedrží desku v celé ploše a kvůli tomu je jejich použití na vlastní nebezpečí - když se deska zkroutí, budete mít křivý stůl a nepůjde s tím nic udělat. 

Jedno to určitě není. Kovové nohy se hodí spíše pro kratší a méně zatěžované stoly do délky 160-180cm.

Důvod: Přibližně od délky 180cm se i tlustší 4cm desky začnou mírně prohýbat vlastní vahou a od této délky je lepší koukat rovnou po stolové podnoži, která desku podepře. 

 

Rozdíl je ve velikosti použitého ocelového profilu a lepší přídržnosti vůči desce.

Premium nohy jsou z profilu 8x2cm a běžné nohy pouze z profilu 6x2cm.

Nohy z profilů jsou obecně designově hezčí, než klasické nohy s plechem (viz třeba Vaka XL), ale jejich přídržnost vůči desce (odolnost proti možnému vylomení do strany) je plně závislá na šířce použitého profilu. Každý centimetr na šířku nohy tu hraje velkou roli a z toho důvodu děláme také verzi Premium, která je širší a tím pádem lépe drží v desce. 

Tohle je hodně otázka vkusu a očekávané zátěže stolu.

Z hlediska designu jsou rozhodně hezčí nohy z ocelových profilů (Vito, Zuno), jejich hlavní nevýhodou je ale menší styčná plocha mezi deskou a nohou.

Pokud chcete, aby noha opravdu festovně držela = aby byla odolná vůči případnému vylomení do strany, když o stůl někdo nechtíc zakopne, nebo za nohu nějak nešikovně vezme během stěhování, vezměte si určitě verzi s plechem (Vaka, Zandi), která má mnohem větší styčnou plochu vůči desce a výrazně lépe drží. 

Pokud se vám tenhle kompromis nelíbí a chtěli byste obojí (jak hezký vzhled, tak festovní přidělání) koukněte rovnou na stolové podnože. 

Určitě ne. Nohy jsou zespodu podlepené odolným filcem z pravé ovčí vlny. Díky tomu můžete se stolem libovolně šoupat a podlahy zůstanou jako nové.

Pro běžnou údržbu stačí obraz otřít prachovkou. Občasně můžete použít běžný universální čistič (CLIN, IRON). Nikdy prosím nepoužívejte technický benzín, líh, savo, nebo jiná rozpouštědla, která práškový lak naleptají a nevratně poškodí. 

Jakmile objednáte, nemusíte se o nic starat. Nohy po výrobě pečlivě zabalíme a pošleme k vám. Před odesláním vám dopředu zavoláme, abychom se domluvili na termínu závozu.

Doprava zdarma platí k prvním dveřím. Prahu a blízké okolí vozíme zdarma i s vynáškou.

Bankovním převodem. Po dokončení objednávky vám pošleme fakturu na plnou částku a po její úhradě zařadíme vaši objednávku do výroby.

Aktuální doba výroby je uvedená vždy dole u objednávky.

Veškerý nábytek vyrábíme ručně a na zakázku a je tedy možné, že se termín výroby může změnit v závislosti na aktuálním vytížení, nebo dostupnosti materiálů. O jakýchkoli změnách oproti původnímu odhadu vás budeme dopředu informovat.

Stačí nám napsat email s rozměry a my vám ho na míru vygenerujeme. 3D modely posíláme buď .STP, .IGS nebo .OBJ

– Alžběta

Nechali jsme si vyrobit kovové nohy k jídelnímu stolu a podnož ke konferenčnímu. Zpracování na míru, perfektní práce, rychlá komunikace, určitě doporučujeme, jsme moc spokojení. Děkujeme.

– Klára

zasílám konečně, jak stůl vypadá ve své konečné podobě. je boží 🙂

– Jakub

Máme od vás stolové nohy a jsme moc spokojeni. Skvělá práce. Žena je z nového stolu neustále nadšená. Ať se daří!

Vyberte si perfektní nohy

Stačí několik kliknutí a za pár týdnů je máte doma

4 700  (3 884  bez DPH)

Dostupné na objednávku

Šířka nohy v horní části
Výška nohy
Poznámka

Aktuální doba dodání je 3 až 5 týdnů
Doprava zdarma

 

Výsledné barevné provedení výrobku se může lišit od ilustrační fotografie

Výška nohy = výška stolu – tloušťka desky

Aktualizace...
  • Žádné produkty v košíku.