Domů » O stolech » Vzorníky » Vzorník stolových desek

Vzorník stolových desek

Desky nevyrábíme - objednáváme je na zakázku u našich ověřených truhlářů, se kterými dlouhodobě spolupracujeme.Vzorníky laminovaných dřevotřískových desek (DTDL)

Tyto desky se prodávají ve standardní tloušťce 18mm a jsou dostupné v širokém spektru dekorů. Na zakázku se vyrábí i v dalších tloušťkách, ale ty nejsou běžně skladem, proto často využíváme tzv. tuplování, kdy se položí dvě desky tloušťky 18mm na sebe a pevně se slepí - tím vznikne velmi pevná deska tl. 36mm, která je vhodná pro většinu velkých stolů.

Vzorník DTDL - EGGER >
Vzorník DTDL - KRONOSPAN >

Vzorník masivní spárovky

Spárovková deska je tvořena podélnými lamelami daného typu dřeva, které jsou k sobě slepeny lepidlem. Spárovek je více druhů podle délky lamel a kvality dřeva.

My nejčastěji používáme dubovou napojovanou spárovku o tloušťce 40mm. Napojované spárovky jsou vyrobeny z malých hranolků, které jsou pečlivě naskládány tak, aby výsledná deska defacto vůbec "nepracovala" vlivem změny vlhkosti a tepla. Napojované spárovky mají díky tomuto skládání vynikající pevnost a stálost v čase.

Vzorník spárovky - TRANSLIGNUM >
Vzorník spárovky - P-RONIC >
Vzorník spárovky - 2Max >

Vzorníky pracovních desek

Pracovní desky se vyrábí ve standardní tloušťce 38mm se zaoblenou (postforming), nebo nezaoblenou hranou. Jejich povrch je velmi odolný a používá se na kuchyňské linky, pracovní, kancelářské a laboratorní stoly.

Vzorník pracovních desek (postforming) - EGGER >
Vzorník pracovních desek (postforming) - KRONOSPAN >

Vzorníky HPL desek

HPL desky jsou vícevrstvé, za vysokého tlaku lisované desky s vynikající odolností a pevností. Používají se buď u velkých designových stolů, nebo u stolů laboratorních, kde se využívá jejich prvotřídní odolnost proti chemikáliím a poškození.

Vzorník HPL desek - EGGER >
Vzorník HPL desek - KRONOSPAN >

← Přejít zpět na stránku O stolech

Kupte si fortelný nábytek na celý život
#stulnacelyzivot


Nabízíme široké spektrum výrobků v mnoha rozměrech. Zakázkové úpravy bez přirážky. Česká ruční výroba. Pečlivě vyladěné detaily. Robustní zpracování.

Jsme držitelem certifikátu APEK


ESHOP >